Vhodnou koupelnovou baterií k úspoře vody

CARL 50 3072C Hopa baterie dřezová

Neustále zdražování energií včetně vody už nás asi příliš nepřekvapí, a proto se snažíme alespoň vodou šetřit. Pomůže vám v tom i vhodný výběr koupelnové baterie.

Koupelnová baterie a úspora vody

O různých možnostech úspor energií v domácnostech se v poslední době mluví čím dál více. Energie jsou podstatnou položkou v rodinných rozpočtech a každý by rád ušetřit.

Nemyslete na úsporu za vodu jen v okamžiku, kdy vodu pouštíte, ale už když si pořizujete koupelnové baterie.

Podle konstrukce rozlišujeme koupelnové baterie na pákové, kohoutkové, bezdotykové a termostatické. Největší úsporu vody vám poskytnou poslední jmenované.

Jde o moderní druh koupelnové baterie, který vám umožní nastavit si teplotu i průtok vody. Díky tomuto nastavení, nebudete muset při každém puštění vody teplotu a průtok regulovat a neodteče vám tak zbytečné množství vody. Nejenže ušetříte, ale termostatická baterie má i pohodlnou obsluhu a pojistku proti opaření. Termostatická baterie se hodí především do sprchových koutů. U umyvadel se častěji používají pákové baterie.

Na co se ještě soustředit při výběru koupelnové baterie?

Při výběru koupelnové baterie si promyslete, jestli bude do vaší koupelny vhodnější nástěnné, stojánkové či podmítkové zařízení. Nástěnné baterie se ještě dělí na omítkové a nadomítkové.

Nezapomeňte si také změřit rozteč armaturových přípojek. Pořídíte-li si jinou rozteč, je sice možné vyřešit to redukcí, ale designově nejde o pěkné řešení.

Celkově lidé dnes na design koupelny (a nejen jí) kladou velký důraz, takže i koupelnové baterie se vyrábí v různých provedeních, ať už barevných nebo stylových. Slaďte si umyvadlové, vanové, sprchové a případně bidetové baterie v jednom stylu. I tato zdánlivá maličkost zvedne vzhled celé vaší koupelny.

Průmyslová chemie a chemikálie za vynikající ceny.


Sponzorované odkazy:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!